Na športovom ihrisku Základnej školy Mateja Korvína pod patronátom Žitnoostrovského olympijského klubu sa zišli žiaci troch základných škôl z nášho mesta, pričom nechýbal ani olympijský oheň. Deti si zmerali sily v rôznych pohybových a šikovnostných disciplínach, ktoré pripravili členovia klubu Deti v pohybe zo Šamorína. Podujatie svojou prítomnosťou podporil aj primátor mesta Šamorín Csaba Orosz.
Bolo nádherné sledovať nadšenie a bojovnosť detí. Čím viac sa blížil záver podujatia, tým viac sa stupňovala atmosféra na školskom dvore. Počas behu na 50 metrov panovala skutočná súťažná nálada. Snaha detí bola obdivuhodná a, samozrejme, nechýbala ani radosť či slzy sklamania.
A čo bolo najdôležitejšie – duch fair play sprevádzal celé podujatie. Olympijský deň sa skončil dojímavým momentom, ktorý dokonale vystihol jeho posolstvo: učitelia troch základných škôl sa chytili za ruky a spoločne absolvovali beh na 50 metrov, čím dali krásny príklad spolupatričnosti a komunitného ducha. Keď pani učiteľky dobehli do cieľa, deti spontánne vybehli za nimi a spolu s nimi oslavovali.
Vďaka Slovenskému olympijskému a športovému výboru, Maďarskej asociácii športových novinárov, mestu Šamorín a klubu Deti v pohybe získali školy poháre a športové knihy, zatiaľ čo deti si domov odniesli milé darčeky.
Dátum vloženia:
28. 5. 2026 6:07
Dátum poslednej aktualizácie:
28. 5. 2026 7:01
Autor:
Tibor Duducz