Billboardy z ulíc Šamorína postupne miznú

Billboardy z ulíc Šamorína postupne miznú

Billboardy z ulíc Šamorína postupne miznú

Od začiatku roka 2021 dosiahla samospráva nášho mesta viditeľný pokrok v znižovaní vizuálneho smogu v našom meste, najmä počtu billboardov. Dnes je už takmer 75% týchto pútačov preč. Z 82 bolo 61 odstránených vďaka účinnej spolupráci spoločného stavebného úradu, odboru výstavby mestského úradu a skupiny mestských poslancov. Štvrtá zmena územného plánu mesta už zakazuje umiestnenie ďalších veľkoplošných nosičov vonkajšej reklamy v meste, takže Šamorín má dobrú šancu stať sa mestom bez vizuálneho smogu.

V prílohe uvádzame fotodokumentáciu, ktorú nám poskytol poslanec Ing.arch. Tomáš Jávorka, predseda komisie dopravy a verejného poriadku mestského zastupiteľstva, jeden z iniciátorov znižovania vizuálneho smogu.


Ilustračný záber: dobrenoviny.sk

Dátum vloženia: 2. 6. 2023 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 2. 2026 14:38
Autor: Správca Webu

hore