Bianka Ürge sa stala najlepšou hráčkou Stredoeurópskej ligy

Bianka Ürge sa stala najlepšou hráčkou Stredoeurópskej ligy 1

Slovenská dievčenská basketbalová reprezentácia do 15 rokov sa stala víťazkou Stredoeurópskej ligy. Najlepšou hráčkou finálového turnaja sa stala Šamorínčanka Bianka Ürge.

Slovenský tím, v ktorom pôsobili dve hráčky zo Šamorína – Bianka Ürge a Alexandra Iliťová – prešiel súťažou bez prehry a zaslúžene získal titul. Bianka Ürge si odniesla aj individuálne ocenenie, keď ju vyhlásili za najlepšiu hráčku turnaja.

Víkendové výsledky tímu ŠKK Šamorín:

Slávia B.Bystrica – ŠBK Šamorín 104:28

Sereď U13 – ŠBK Šamorín U13 48:50, 68:39

Dátum vloženia: 23. 2. 2026 8:15
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 2. 2026 8:17
Autor: Tibor Duducz

hore