Somorjai vívók: irány a kadét és junior Európa-bajnokság

Somorjai vívók: irány a kadét és junior Európa-bajnokság 1

A Somorjai Vívó Klub csapata, amely egyben a szlovák válogatottat is jelenti, szerdán reggel Tbiliszibe repült, ahol pénteken kezdődik az idény egyik csúcspontja, a kadét és junior Európa-bajnokság.

A somorjaiak a múltban már többször versenyeztek Tbilisziben, most azonban új helyszínen rendezik meg a viadalt. „Anyagi okok miatt nem a közelben fekvő hivatalos szállodában leszünk elszállásolva, hanem 15–20 perc autóútra” – mondta lapunknak Nagy József. Hangsúlyozta azonban, hogy ez nem lesz hatással a teljesítményre.

A kadét lányok (Forgách Nina, Martina Pošvancová, Világhy Blanka) kezdik a küzdelmeket. „Nina jó formát mutatott a szófiai főpróbán, simán a legjobb nyolcba is bekerülhet. Viszont turbulens idénye van, így majd elválik, melyik oldalát mutatja. Nagyon sokat dolgozik a helyes beállításon. Fontos lesz, hogyan szerepelnek a lányok az egyéniben, mivel ez alapján rangsorolják a csapatokat a csapatverseny előtt” – nyilatkozta a mesteredző.

„Forgách Rebekánál, aki a juniorok között indul, nagyon fontos lesz, hogyan szerepel a csoportkörben. Ha megnyeri az összes ütközetét, nagyon jó esélye lehet a remek eredményre. Ha becsúsznak vereségek, csökkennek az esélyek.”

A junior fiúknál Rozmuš Jakub, Tresztyánszki Denis és Fusco Cristino teljesítették a kitűzött kritériumokat. „Braňo Lančarič ugyan kicsivel lemaradt, de ennek ellenére jelöltük őt. Egyrészt szükségünk van a tapasztalatára, másrészt a jövőre is gondolunk. Erre az évre a Szlovák Vívó Szövetség 130 ezer euróval kevesebb támogatást kapott az államtól. A csapatversenyben esélyünk van a legjobb nyolc közé kerülni, és akkor a 2026/27-es idényben magasabb támogatást kaphatnánk, ami jobb feltételeket teremtene a tehetséges juniorcsapat számára” – árulta el Nagy József.

„A fiúcsapatnál az utóbbi hetekben Jakub Rozmuš nagyot lépett előre, ő a csapat húzóembere. Braňónak sikerült befejeznie a vizsgáit az orvosi egyetemen, így az elmúlt napokban többet tudott edzeni. Ha Denis is hozzáteszi a teljesítményét, meglehet az eredmény” – zárta a szakember.

Nagy József mellett Forgách Péter és Fehér Béla edzők is ott lesznek az Európa-bajnokságon.

Hozzáadás dátuma: 18. 2. 2026 6:38
Legutóbbi frissítés dátuma: 18. 2. 2026 11:45
Szerző: Tibor Duducz

felfelé