14. alkalommal nyílt meg az Alkotó pedagógusok című kiállítás

14. alkalommal nyílt meg az Alkotó pedagógusok című kiállítás

Március 24-én Orosz Csaba polgármester nyitotta meg a tárlatot a VMK Tallós Prohászka István-kiállítótermében.

A kiállított művek – plasztikák, szobrok, festmények és textíliák – egyértelműen azt bizonyítják, hogy pedagógusainknak a feszített tempó ellenére is marad erejük az alkotásra és értékteremtésre, s mindezt szívesen közkinccsé is teszik.

„Az évek során ez az esemény városunk egyik szép és fontos hagyományává vált. A kiállított művek bizonyítják, hogy tanárainkban a tudás mellett hatalmas adag kreativitás és alkotóerő is lakozik. Pedig jól tudjuk, hogy a pedagógusok vállán mekkora teher nyugszik. Nap mint nap a jövő nemzedékét nevelik, formálják, és ez a munka sokszor a tanítási órák után sem ér véget” – emelte ki beszédében a polgármester, aki külön köszönetet mondott a Corvin Mátyás Alapiskola tanári karának és a Városi Művelődési Központnak a szervezésért.

A tárlat a VMK-ban április 14-ig tekinthető meg.

Hozzáadás dátuma: 25. 3. 2026 13:00
Legutóbbi frissítés dátuma: 25. 3. 2026 13:02
Szerző: Adrian Lörincz

felfelé