A kiállított művek – plasztikák, szobrok, festmények és textíliák – egyértelműen azt bizonyítják, hogy pedagógusainknak a feszített tempó ellenére is marad erejük az alkotásra és értékteremtésre, s mindezt szívesen közkinccsé is teszik.
„Az évek során ez az esemény városunk egyik szép és fontos hagyományává vált. A kiállított művek bizonyítják, hogy tanárainkban a tudás mellett hatalmas adag kreativitás és alkotóerő is lakozik. Pedig jól tudjuk, hogy a pedagógusok vállán mekkora teher nyugszik. Nap mint nap a jövő nemzedékét nevelik, formálják, és ez a munka sokszor a tanítási órák után sem ér véget” – emelte ki beszédében a polgármester, aki külön köszönetet mondott a Corvin Mátyás Alapiskola tanári karának és a Városi Művelődési Központnak a szervezésért.
A tárlat a VMK-ban április 14-ig tekinthető meg.
Hozzáadás dátuma:
25. 3. 2026 13:00
Legutóbbi frissítés dátuma:
25. 3. 2026 13:02
Szerző:
Adrian Lörincz